Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/pars3r/public_html/wp-content/themes/WpShow/header.php on line 26
دستگاه پیش تصفیه آب صنعتی
دستگاه پیش تصفیه آب صنعتی
ژانویه 16, 2023 0 نظر مقاله

دستگاه پیش تصفیه آب صنعتی


دستگاه پیش تصفیه آب صنعتی یکی از سیستم های پرکاربرد برای دستگاه تصفیه آب  است .در این دستگاه ها اجزای مختلفی در کنار هم قرار می گیرند، تا ساختار کلی آب با توجه به آلاینده های آب ورودی تصفیه شود . ما در مجموعه پارس آپ با داشتن سال ها تجربه در زمینه ساخت ونصب انواع دستگاه های تصفیه آب صنعتی، تمام آنچه در مورد پیش تصفیه باید بدانید را بطور کامل توضیح میدهیم.

تلفن ابی

۰۹۱۲۳۶۵۸۰۷۴

دستگاه پیش تصفیه آب صنعتی

سختی آب در تجهیزات صنعتی و کارگاهی باعث ایجاد رسوب سیستم های لوله‌ آب می شود،جهت جلوگیری از رسوب شن ، گل و لای ، خاک و سایر آلاینده های موجود در آب نیاز به دستگاه پیش تصفیه آب صنعتی است.
مهم ترین قسمت در دستگاه تصفیه آب صنعتی RO  فیلترهای ممبران می باشد.دستگاه با استفاده از اُسمُز معکوس فرآیند تصفیه آب را انجام می دهد. آب رونده به واحد RO قبل ازاینکه با ممبران‌های اسمز معکوس تماس داشته باشد، با استفاده از فرایندهای پیش تصفیه آب صنعتی آماده سازی می شود. به فرآیندی که قبل از تصفیه اصلی آب صورت می گیرد به اصطلاح قبل تصفیه اسمز معکوس گفته می‌شود.

اسمز معکوس (Reverse Osmosis) چیست؟

اسمز معکوس (Reverse Osmosis) چیست؟

در حقیقت از فشار برای معکوس نمودن جریان اسمزی آب استفاده می شود که از داخل یک غشای نیمه ‌تراوا برای تولید آب خالص و عاری ازیون‌، مولکول‌ و ذرات بزرگی که در آب حل شده اند ستفاده می‌شود.

بررسی اجزای پیش تصفیه آب صنعتی

وظیفه سیستم های RO فقط کاهش پارامتر TDS است، پس بقیه ترکیبات اضافی موجود در آب آلوده از طریق فرآیندهای دیگری حذف می شوند. وظیفه اصلی پیش تصفیه رساندن کیفیت به آب خوراکی مطلوب طبق استانداردهای تعیین شده  و محافظت از غشای آنهاست .اجزای مهم پیش تصفیه عبارت اند از:

فيلتر شنی: وجود این قطعه در پیش تصفیه باعث کاهش آلودگی آب و جدا کردن ذرات معلق موجود در آب مثل باکتری ها، موادآلی، پلانکتون و ذرات رنگ می شود.
فیلتر کربن: فیلتر کربن برای خنثی کردن اکسید کننده‌های آزاد موجود در آب(کلر) که در صورت تماس با سطح ممبران باعث آسیب‌های دائمی به دستگاه می‌شوند. همچنین بهتر شدن طعم و بوی آب شرب توسط این قطعه صورت می پذیرد.
فيلتر كارتريج: این قطعه به عنوان یک فیلتر نهایی است با اندازه حفرات میکرونی و اطمینان از عدم عبور هر گونه ترکیبات جامد معلق و ناخالصی به سیستم تصفیه ممبران است.

مزایای استفاده از پیش تصفیه آب صنعتی 

افزایش طول عمرسیستم هایی که با استفاده ازپیش تصفیه کار می کنند بیش تر است ، چرا که از تشکیل رسوبات به داخل غشای RO جلوگیری می کند.علاوه بر این :

  • بالا رفتن فشار جریان آب عبوری
  • افزایش کیفیت آب خارج شده از سیستم های RO
  • کاهش افت فشار
  • کاهش مصرف انرژی
  • جلوگیری از خرابی سیستم لوله کشی در مقیاس صنعتی

کاربرد های پیش تصفیه آب صنعتی

کاربرد های پیش تصفیه آب صنعتی

بسته به مناطق جغرافیایی و در صد سختی آب و املاح اضافی موجود در آن نیاز است تا در اکثر مشاغلی که با آب سروکار دارند ،از سیستم های RO مجهز به پیش تصفیه جهت ارائه ی کیفیت بهتر آب ورودی استفاده شود.

۱- قابلیت آب شیرین کن و تصفیه آب دریا
۲- صنایع تولید آب بسته‌ بندی و شرب
۳- تامین آب مصرفی صنایع بزرگ مثل فولاد و صنایع آبکاری فلز
۴- تهیه آب قابل مصرف در صنایع شیمیایی ، داروسازی ، غذایی ، یخ‌ سازی و آب‌ مقطر سازی
۵- آب مصرفی صنایع سلولزی تولید کاغذ
۶- ایجاد آب مصرفی دیگ بخار، برج خنک کننده، چیلر و دستگاه های حرارتی
۷- تهیه آب مصرفی دامداری، مرغداری و پرورش طیور، همچنین واحد های گلخانه ‌ای و …

اگر از پیش تصفیه استفاده نکنیم! 

پیش تصفیه ضمن به حداقل رساندن گرفتگی، رسوب گذاری و خرابی ممبرانها، باعث بالا رفتن راندمان و طول عمر دستگاه می شود .
یکی از اتفاقات مضر در دستگاه های اسمز معکوس گرفتگی ممبرانها از جمله (Fouling)، چسبیدن موادی مثل گل و لای، رس، ماسه، ذرات معلق، لجن بیولوژیکی، جلبک، سیلیس، لخته های آهن و مانند آنها به داخل غشای ممبران و یا نفوذ در داخل حفره های آن می باشد . پس به یاد داشته باشید پدیده “گرفتگی”، اغلب در ممبرانهایی گسترش پیدا میکند که از پیش تصفیه استفاده نشده باشد!

اگر از پیش تصفیه استفاده نکنیم! 

سخن آخر

مجموعه پارس آب با بیش از دو دهه در زمینه های فروش و مشاوره،طراحی،ساخت ،نصب و راه اندازی سیستم های تصفیه آب و فاضلاب ،قطعات دستگاه تصفیه آب در سرتاسر کشور ازجمله سطح تهران و کرج فعالیت می نماید.شما میتوانید برای خرید،تعمیر یا تعویض فیلتر ممبران صنعتی و استفاده از خدمات مجموعه با شماره های زیر تماس حاصل کنید.

شماره تماس : ۰۲۶۳۶۳۲۰۷۱۴

شماره موبایل : ۰۹۱۲۳۶۵۸۰۷۴ – ۰۹۱۲۶۳۸۴۷۳۹  ۰۹۱۹۵۵۹۳۲۰۶

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *