Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/pars3r/public_html/wp-content/themes/WpShow/header.php on line 26
دستگاه آب شیرین کن
دستگاه آب شیرین کن
فوریه 28, 2019 0 نظر تصفیه آب , محصولات

دستگاه آب شیرین کن


دستگاه آب شرین کن چیست؟


کره‌ی زمین منبع بزرگی از آب است. بارها و بارها در مورد بحران آب می‌شنویم اما هر بار که به کره زمین نگاه می‌کنیم با خودمان می‌گوییم حالا که ۷۰ درصد از سطح کره‌ی زمین را آب پوشانده است چرا باید مشکل آب وجود داشته باشد؟ درست است. در حدود ۷۰ درصد از سطح کره‌ی زمین را آب گرفته است اما همچنان مشکل آب آشامیدنی وجود دارد. چرا که این آب قابل آشامیدن نیست. اینجاست که اهمیت دستگاه آب شیرین کن مشخص می‌شود.


دستگاه آب شیرین کن صنعتی چیست؟


آب شیرین کن صنعتی یا دستگاه RO که با نام اسمز معکوس (Reverse Osmosis) نیز شناخته شده می باشد، یکی از روش های تصفیه آب است که روند کار آن از رفتار طبیعت الهام گرفته شده است. در طراحی و ساخت دستگاه آب شیرین کن صنعتی RO از قانون کلی تمایل به مهاجرت آب شیرین به سمت آب شور استفاده می شود.

آب شیرین کن صنعتی

آب شیرین کن صنعتی


دستگاه آب شیرین کن خانگی 


پرسهای است که باعث ایجاد آب فوق العاده خالص می شود که در کل خانه استفاده می شود. هیچ سیستمی مثل سیستم تصفیه آب خانگی کامل وجود ندارد که سطح بالاتری از خلوص آب را تأمین کند. یک سیستم آب شیرین کن خانگی مجموعه ای از فیلترها و پمپ ها است ، اما در قلب سیستم غشای اسمز معکوس قرار دارد.

این غشاء دارای منافذ بسیار كوچكی است كه فقط اجازه عبور آب خالص را می دهد. آب بر روی غشاء فشار می یابد تا آب خالص را از بین ببرد در حالی که آلودگی ها برای تخلیه دور می شوند.

دستگاه آب شیرین کن خانگی 

دستگاه آب شیرین کن خانگی


دستگاه آب شیرین کن کشاورزی 


دستگاه آب شیرین کن کشاورزی دستگاهی برای کاهش شوری آب مورد استفاده درکشاورزی است. به علت شوری آب چاه‎ها د رمناطق مستعد کشاورزی، کشاورزان این مناطق با مشکلات فراوانی روبرو هستند. استفاده از دستگاه اسمز معکوس و دستگاه آب شیرین کن کشاورزی به عنوان راه حلی مطرح در جهان قادر بوده رضایت کشاورزان را جلب نماید.


دستگاه آب شیرین کن اسمز معکوس 


در این روش به روش اسمز معکوس، شیرین سازی آب طی فرآیندهایی و با استفاده از غشاهای نفوذپذیری که به جداسازی نمک و ناخالصی‌ها از آب شور کمک می‌کند، انجام می‌شود. این روش نسبت به روش حرارتی به انرژی و هزینه کم‌تری نیاز دارد و سریع‌تر انجام می‌شود.

دستگاه آب شیرین کن نیمه صنعتی 


دستگاه آب شیرین کن نیمه صنعتی دستگاهی است با ظرفیت ۲۰۰ تا ۸۰۰ گالن تصفیه در شبانه روز. متدوال‌ترین ظرفیت آن دستگاه ۴۰۰ گالنی است.

نکته‌ای که باید به آن توجه نمود این است که دستگاه آب شیرین کن نیمه صنعتی در ظرفیت‌های مشابه از نظر ساختار و کیفیت دارای انواع متعدد است. تفاوت ذکر شده به دلیل تفاوت در تعداد ممبران‌‌ها، برند ممبران‌ها، تعداد پمپ‌ها، وجود یا عدم وجود سیستم کنترل، سوییچ‌ها، نوع شیربرقی استفاده شده و … است.

تمام این موارد باعث ایجاد اختلاف در قیمت دستگاه می‌شود.

آب شیرین کن نیمه صنعتی

آب شیرین کن نیمه صنعتی


آب شیرین کن دریایی چیست؟


افزایش تقاضا برای آب شیرین در مناطق شهری و صنعتی که در مناطق خشک و نیمه خشک زمین هستند، برنامه ریزان و مسئولان را ترغیب کرده است که به دنبال منابع آب تجدیدپذیر جایگزین باشند. در سراسر جهان ، فناوری اسمز معکوس دریایی (SWRO) به یک منبع تأمین ضروری برای تولید آب شیرین در چنین مناطقی تبدیل شده اند. با این حال ، پساب دستگاه آنها به طور کامل و صحیح مورد بررسی قرار نگرفته است.

آب شیرین کن دریایی چیست؟

آب شیرین کن دریایی چیست؟


دستگاه آب شیرین کن مغازه 


در برخی از شهر های کشور مان که دارای آب شرب با سختی زیاد هستند

در شرایط بوجود آمده است که مردم برای مصارف آب آشامیدانی به خرید آب تصفیه می شوند و این مسئله باعث شده اشخاصی اقدام به فروش آب تصفیه شده کنند.


آب شیرین کن گلخانه‌ای 


کیفیت و میزان مناسب آب مورد مصرف در گلخانه‌ها و صنعت کشاورزی و پرورش گیاهان یک امر بسیار مهم و ضروری به حساب می‌آید. کیفیت آبی که در فرآیند فتوسنتز به کار می‌رود، نقش بسیار موثری دارد. اگر آب از کیفیت مناسبی برخوردار نباشد، املاح موجود در آن روزنه‌های گیاهان را می پوشاند و سبب کاهش رویش، کاهش تولید میوه و در نهایت منجر به خشک شدن محصول می‌گردد. به همین دلیل باعث شده به فکر یک دستگاه آب‌شیرین‌کن گلخانه‌ای بی‌افتند.


تعمیر دستگاه آب شیرین کن خانگی 


فشار مخزن دستگاه تصفیه آب معمولا بین ۵ تا ۷ بار تنظیم می‌شود. پس از انجام هر تعمیری این فشار برای دستگاه تصفیه آب باید مجددا روی این بازه تنظیم شود. یکی از تعمیراتی که معمولا توسط بسیاری از افراد به صورت نا درست انجام می‌پذیرد هواگیری دستگاه تصفیه آب است. در واقع همانطور که در قسمت‌های گذشته به آن اشاره شد، هواگیری دستگاه معمولا به دلایل ارائه شده در آن قسمت صورت می‌پذیرد. انجام این روش با دلایلی به غیر از موارد اشاره شده در بلند مدت می‌تواند موجب فرسودگی و خرابی دستگاه شود.


تنظیم دستگاه تصفیه آب شیرین کن 


دستگاه تصفیه یک پیچ فشار تصفیه آب دارد که فشار آب را نشان می‌دهد. این فشار مستقیما در آب خروجی، کار کرد صحیح دستگاه و همچنین دبی آبی که به دست شما می‌رسد تاثیر دارد. در نتیجه بسیار مهم است که تنظیم فشار دستگاه تصفیه آب به صحیحی انجام میشود. این فشار را پمپ سرویس وتعمیر می‌کند که با جریان الکتریکی عمل می‌کند.
در نظر داشتن میزان فشار پمپ تصفیه آب باعث می‌شود تا همیشه آبی تمیز و باکیفیت و با فشار درست داشته باشیم. انعکاست دستگاه هم کم می‌شود و بدون سروصدا کار می‌کند.


بزرگترین دستگاه آب شیرین کن جهان 


منطقه خاور میانه داری نقاط بسیار کم بارشی می باشد زیرا یکی از نیازات حیاتی کشورها جلوگیری از هدر رفت آب و تولید آب آشامیدنی از آب های بدون مصرف و تبدیل آب شور به آب شیرین است ، در این راستا یکی از پیش قدم ترین کشورها با توجه به میزان کم بارش باران در آن کشور، عربستان سعودی می باشد .

عربستان سعودی دارنده بزرگترین سیستم آب شیرین کن در منطقه می باشد.


عیب یابی دستگاه آب شیرین خانگی 


شیر ورودی را باز کنید و شیر مخزن را ببندید . شیر برداشت را باز کنید ولی دستگاه متصل به برق باشد . همچنین شیر میکس حتما وکاملا بسته باشد . در این شکل سیستم باید روشن باشد.و یک باریکه اب باید شیر برداشت بیاید بیرون مسیر عبور فاضلاب نیز باید برقرار باشد و اندازه ای آب باید به فاضلاب رود .
میزان گیج فشار در شکل عادی باید بین ۵۰ الی ۱۵۰PSI باشد . اگر دستگاه سختی سنج اب دارید ، اندازه تعین شده سختی آب در این حالت باید کمتر از ۱۰۰ppm باشد .

شیربرداشت را ببندید . کمی وایسید . دستگاه باید در کمتر از ۱ دقیقه خاموش شود . ۵ دقیقه ای دراین حالت بمانید . دستگاه به هیچ عوان نباید روشن شود و مسیر ورود آب خروجی به فاضلاب باید قطع شود .

فیلتر دستگاه اب شیرین کن خانگی 

عمر فیلتر های ممبران به چندین پارامتر که اصلی ترین های آن :

 

۱- میزان مصرف

۲- کیفیت آب ورودی

۳- عملکرد دستگاه و کیفیت فیلترهای پیش تصفیه

۴- کیفیت ساخت خود فیلتر

و…

معمولا در استفاده خانگی و با کیفیت معمول آب شهرها ، این فیلترها ۲ سال دوام دارند که در شرایط متفاوت میتواند بسیار کمتر و یا بیشتر از این مقدار باشد . به طور کلی نمیشود برای فیلتر ها پایان عمر مشخ کرد و تا زمانی که عملکرد این فیلتر خوب باشد ، نیازی به جابجایی فیلتر نیست و گاهی عمر آن تا ۱۰ سال پیش خواهد بود .


نگه داری دستگاه تصفیه آب صنعتی


انجام بموقع و طبق برنامه سرویس های مذکور باعث افزایش طول عمر دستگاه می گردد. همچنین نگهداری اصولی باعث کاهش هزینه های جانبی و کیفیت بالاتر آب تولید شده خواهد شد. تعمیر و نگهداری دستگاه تصفیه آب صنعتی و آب شیرین کن بایستی توسط اکیپ متخصص انجام گردد. انجام این موارد توسط افراد غیر متخصص می تواند آسیب های جدی به دستگاه وارد کند.

 

 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.