Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/pars3r/public_html/wp-content/themes/WpShow/header.php on line 26
دستگاه تصفیه آب صنعتی
دستگاه تصفیه آب صنعتی
آگوست 24, 2019 0 نظر فیلم

دستگاه تصفیه آب صنعتی


دستگاه تصفیه آب صنعتیReviewed by Admin8080 on Aug 24Rating: 5.0دستگاه تصفیه آب صنعتیدستگاه تصفیه آب صنعتی

تصفیه آب صنعتی چیست ؟

تصفیه آب صنعتی چیست ؟ یا آب شیرین کن صنعتی که اغلب به عنوان RO شناخته می‌شود، یک روش بسیار پیشرفته برای تولید آب تصفیه شده می‌باشد. این تکنولوژی ابتدا در نیروی دریایی آمریکا برای تولید آب شرب، از آب دریا استفاده شده است. امروزه از فرآیند اسمز معكوس RO در تصفیه آب استفاده می شود.

دستگاه تصفیه آب صنعتی، دستگاه هایی هستند شبیه به دستگاه تصفیه آب خانگی که در مقیاس صنعتی و برای کاربری زیاد از نظر حجم آب تصفیه شده مورد استفاده قرار می‌گیرند. دستگاه‌های صنعتی در جاهایی مانند صنایع، کارخانجات، بیمارستان ها، رستوران‌ها و هرجایی که به حجم بالایی از آب تصفیه نیاز است، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دستگاه تصفیه آب صنعتی همانطور که از نامش مشخص است در صنعت کاربرد دارد. اصولاً ظرفیت دستگاه های تصفیه آب صنعتی از ۵ مترمکعب در شبانه روز به بالا می باشد.

اجزای دستگاه تصفیه اب صنعتی

۱٫پمپ تصفیه آب صنعتی RO

۲. فیلتر ممبران RO

۳. پرشروسل یا محفظه ممبران

۴ شیر کنترل

۵ فلومتر

پمپ تصفیه اب صنعتی ro

پمپ یکی از اجزای اصلی دستگاه تصفیه آب صنعتی است، که نیرو محرکه لازم برای عملکرد درست فرایند اسمز معکوس را تامین می‌کند. برای این منظور از پمپ‌های سانتریفیوژ طبقاتی استفاده می‌شود، که به این پمپ ها در اصطلاح “پمپ فشار بالا” نیز گفته می‌شود. ظرفیت و اندازه این پمپ وظیفه طراح سیستم RO است و بر اساس فشار عملیاتی و دبی مورد نیاز تعیین می‌شود. پمپ فشار بالای یک سیستم تصفیه آب RO معمولا از جنس فولاد ضد زنگ می‌باشد

 فیلتر ممبران RO

 

همواره باید توجه داشت نوع ممبران مورد استفاده در دستگاه آب شیرین کن (RO) تاثیر قابل توجهی بر کیفیت آب خروجی از دستگاه خواهد گذاشت. بطور کلی بسته به کیفیت آب ورودی به سیستم تصفیه آب نوع ماژول یا همان ممبران دستگاه تعیین می گردد. آب ورودی به دو دسته آب لب شور و آب دریا دسته بندی می شود. در واقع با آنالیز آب ورودی به دستگاه می توان نوع ماژول مورد نیاز را تعیین کرد. اگر آب ورودی دارای TDS بالای ۱۰۰۰۰ میلی گرم بر لیتر باشد از ممبران SW (مناسب آب دریا) و اگر TDS کمتر از ۱۰۰۰۰ میلی گرم بر لیتر باشد از ممبران BW (مناسب آب لب شور) استفاده می شود.

پرشروسل یا محفظه ممبران

پرشروسل یا همان پوسته ممبران یا هوزینگ ممبران (Membrane Housing)، محفظه ای است از جنس فایبر گلاس یا استیل که وظیفه آن نگهداری از ممبران (ممبرین) دستگاه تصفیه آب RO می باشد

انواع پرشروسل بر اساس قطر

پرشروسل ۴ اینچ

پرشروسل ۸ اینچ

شیر کنترل

شیرهای کنترل تصفیه آب صنعتی، یکی از مهم‌ترین تجهیزات اندازه گیری در دستگاه تصفیه آب صنعتی هستند که وظیفه کنترل دبی و فشار هر کدام از جریان‌های سیستم RO را بر عهده دارند. این شیرها در انواع مختلفی موجود هستند که بسته به وظیفه‌ای که دارند نوع مناسب آن تعیین می‌شود.

فلومتر

فلومتر یا دبی سنج از طریق اندازه گیری مقدار مایع، گاز یا بخار عبوری از سنسورهای جریان سنج کار می کند. فلومتر میزان جریان خطی، غیر خطی، جریان جرمی یا حجمی یک مایع و یا یک گاز را اندازه گیری می کند.

 

انواع ابعاد های مختلف تصفیه آب صنعتی

۵ متر مکعب

۲۰۰ متر مکعب

۱۵۰ متر مکعب

۳۰۰ متر مکعب

۱۰۰۰ متر مکعب

بهتر این دستگاه تصفیع اب صنعتی

مینروا، در میان برندهای موجود در بازار ایران برندی خوش نام و بسیار مورد اعتماد است.

بیشتر دستگاه‌های تصفیه آب که در ایران موجود است ، معمولا از سیستم اسمز معکوس استفاده می نامند که این سیستم یکی از پراستفاده‌ترین سیستم‌های تصفیه آب در دنیا به شما می‌آید که توانایی کاهش سختی آب آشامیدنی تا ابعاد ۰,۰۰۰۱ میکرون را دارد.

تاریخچه دستگاه تصفیه اب صنعتی

تاریخچه تصفیه آب

 

تمدن های قدیمی همواره در مجاورت منابع آب شکل گرفته اند. با این که مقدار آب موجود و قابل استفاده دغدغه اصلی نیاکان ما بوده است، اما تعریف درست و جامعی از کیفیت آب وجود نداشته است.

با این وجود منابع تاریخی بسیاری حکایت از تلاش انسان های عصر گذشته برای تصفیه آب و زدودن ذرات معلق و طعم و بو از آن دارد. اما قرن ها طول کشید که انسان ها به این نتیجه دست یافتند که حواس بینایی، بویایی و چشایی نمی توانند تنها ملاک های تشخیص کیفیت آب باشند.

استفاده از روش های مختلف جهت بهبود طعم و بوی آب به ۴۰۰۰ سال قبل از میلاد بر می گردد. در نوشته های بر جا مانده از سانسکریت و یونان باستان استفاده از زغال چوب جهت فیلتر کردن آب ، قراردادن آب در معرض نور آفتاب ، جوشاندن آب و قراردادن تکه های فلز داغ در آب قبل از نوشیدن آن توصیه شده است.

مصری ها ۱۵۰۰ سال قبل از میلاد از آلوم جهت تصفیه آب و ته نشین کردن ذرات معلق در آن استفاده می کردند.

دستگاه تصفیه آب صنعتی

مانیتور سختی سنج online

قیمت دستگاه تصفیه اب صنعتی

TDS آب ورودی به دستگاه تصفیه آب صنعتی از اصلی ترین موارد قابل ذکر در تعین قیمت دستگاه تصفیه آب می باشد. هرچه TDS آب ورودی بالاتر باشد در گرانتر شدن قیمت دستگاه تصفیه آب بسزایی دارد.

انتخاب پمپ ها در سیستم های تصفیه آب و نوع ایتالیایی یا چینی بودن

انتخاب نوع شاسی از متریال SS304,316,201,ST37

انتخاب نوع فیلتر شنی از متریال  FRP,SS.ST3 بنا بر آنالیز آب خام

انتخاب نوع اتصالات فشار بالا از جنس SS304,SS210,SS316

انتخاب نوع اتصالات فشار پایین PP,UPVC

انتخاب نوع دوزینگ پمپ ها از برند های چینی یا ایتالیایی

انتخاب ممبران های دستگاه تصفیه آب CSM,FILMTEC

انتخاب نوع وسل نگهدارنده ممبران

انتخاب نوع تابلو برق و تجهیزات کنترلیROC,PLC یا اتومات دستی

اجزء تشکیل دهند دستگاه تصفیه آب صنعتی

ضد عفونی آب توسط اشعه ماورا بنفش

با توجه به اهمیت آب آشامیدنی عاری از آلودگی  میکروبی  جهت  تامین سلامت افراد جامعه یکی از پیشرفته ترین روش های ضد عفونی آب که هیچ نوع تخریب محیطی به همراه نخواهد داشت

سیستم ضدعفونی اب با اشعه ماورای بنفش (UV) می باشد  اشعه ماورای بنفش عوامل بیماری زایی که نسبت به کلر مقاوم هستند   را از بین می برد

در عین حال‌خواص شیمیایی و فیزیکی آب را تغییر نخواهد  داد  به واسطه نصب مستقیم UV در مسیر آب .اب بلافاصله ضد عفونی میگردد .

مطالب مرتبط
دستگاه تصفیه آب

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.