Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/pars3r/public_html/wp-content/themes/WpShow/header.php on line 26
کربن اکتیو جاکوبی
کربن اکتیو جاکوبی
ژانویه 29, 2022 0 نظر مقاله

کربن اکتیو جاکوبی


شرکت Jacobi Carbons بزرگترین تولیدکننده کربن‌های فعال مبتنی بر پوسته نارگیل در جهان است و طیف کاملی از محصولات کربن فعال مبتنی بر زغال‌سنگ، پوسته نارگیل و چوب را ارائه می‌دهد.

تاریخجه شرکت Jacobi Carbons

کربن اکتیو جاکوبی

کربن اکتیو جاکوبی

 

بیشتر بخوانیم :مراحل تصفیه آب صنعتی ،اهمیت پیش تصفیه برای دستگاه تصفیه آب صنعتی

 

Jacobi Carbons یک شرکت سوئدی است که در زمینه تولید و فروش کربن فعال فعالیت می کند.

Jacobi Carbons در سال ۱۹۱۶ توسط فردیناند آدولف ویلهلم ژاکوبی، یک مهاجر از برمن ، آلمان، به عنوان یک شرکت توزیع کننده محصولات شیمیایی و فنی تاسیس شد.
در سال ۱۹۶۵، این شرکت شروع به فروش کربن فعال برای Bayer در آلمان کرد. تحت رهبری آندرس ژاکوبی، نوه فردیناند آدولف ویلهلم جااکوبی از سال ۱۹۸۴، این تجارت در خارج از سوئد گسترش یافت، از جمله در سال ۱۹۸۷ در یک شرکت تولیدی چینی کربن فعال شرکت کرد.

در سال ۲۰۰۵، Jacobi Carbons یک کارخانه پوسته نارگیل و زغال سنگ در سریلانکا با ظرفیت ۵۰۰۰ تن در سال تأسیس کرد که بعداً به ۹۰۰۰ تن در سال افزایش یافت.
در سال ۲۰۰۹، یک کارخانه مشابه در کویمباتور ، تامیل نادو ، هند با ظرفیت سالانه ۱۶۰۰۰ تن و در سال ۲۰۱۵ یک کارخانه در Cagayan de Oro در Mindanao ، فیلیپین با ظرفیت ۲۰۰۰۰ تن در سال افتتاح شد.

در سال ۲۰۰۰، مالکیت این شرکت از طریق هلدینگ تازه تأسیس خانواده اسکینی AddSorb Holding توسط مدیریت برعهده گرفت.
در سال ۲۰۱۴، این شرکت توسط گروه گاز اوزاکا ژاپن از طریق شرکت شیمیایی اوزاکا گاز، با مسئولیت محدود، تصاحب شد.

کربن فعال(کربن اکتیو) چیست ؟

کربن اکتیو جاکوبی

کربن اکتیو جاکوبی

کربن فعال یک ماده طبیعی فرآوری شده است که محتوای کربن بالایی دارد. به عنوان مثال، زغال سنگ، چوب یا نارگیل مواد اولیه مناسبی برای این کار هستند. محصول به دست آمده تخلخل بالایی دارد و می تواند مولکول های آلاینده را جذب کرده و آنها را به دام بیندازد و در نتیجه هوا، گازها و مایعات را تصفیه کند.

کربن اکتیو جاکوبی چگونه کار می کند؟

کربن فعال با فرآیند جذب عمل می کند. این جذب یک مولکول به سطح وسیع داخلی کربن توسط نیروهای ضعیف است که به عنوان نیروهای لندن شناخته می شود. مولکول در جای خود نگه داشته می شود و نمی توان آن را خارج کرد، مگر اینکه شرایط فرآیند تغییر کند، مثلاً گرما یا فشار. این می تواند مفید باشد زیرا کربن فعال می تواند برای متمرکز کردن مواد روی سطح آن استفاده شود، که بعداً می توان آن را جدا کرد و بازیابی کرد. استفاده از کربن فعال برای بازیافت طلا یکی از نمونه های رایج این امر است.

در برخی موارد، کربن فعال برای حذف آلاینده ها از نظر شیمیایی تصفیه می شود و در این حالت ترکیب واکنش داده شده به طور کلی بازیابی نمی شود.

سطح کربن فعال نیز کاملاً بی اثر نیست و انواع فرآیندهای کاتالیزوری را می توان با استفاده و بهره گیری از سطح داخلی گسترده موجود به دست آورد.

کربن اکتیو جاکوبی AquaSorb

کربن اکتیو جاکوبی

کربن اکتیو جاکوبی

کربن فعال طراحی شده برای تصفیه آب، پوشش برنامه هایی مانند آب آشامیدنی، فاضلاب پساب، آب فرآیند صنعتی، فرآوری نوشیدنی و فیلترهای آب خانگی. گریدهای مربوطه AquaSorb با استانداردهای NSF، EN، و AWWA برای تصفیه آب آشامیدنی مطابقت دارند و همچنین با الزامات کدکس مواد شیمیایی غذایی مطابقت دارند. ارزیابی‌های خارجی نسبت به حوزه قضایی مناسب جغرافیایی و وظیفه کاربردی، که از مواد برای آن استفاده می‌شود، توسط سازمان‌های نظارتی مانند NSF در ایالات متحده آمریکا و KIWA در هلند انجام می‌شود. نمونه‌ای از نمرات ما در خانواده AquaSorb شامل موارد زیر است:

نمونه‌ای از نمرات ما در خانواده AquaSorb شامل موارد زیر است:

سری ۱۰۰ – کربن‌های گرانول فعال با حجم ترکیبی میکروپور/مزوپور برای حذف ترکیبات آلی با وزن مولکولی کم تا متوسط در کاربردهای فاضلاب.

سری ۱۰۰۰ – کربن های گرانول فعال با حجم ترکیبی ریزپور/مزوپور برای حذف ترکیبات آلی با وزن مولکولی کم تا متوسط در کاربردهای آب آشامیدنی.

سری ۵۰۰۰ – کربن های گرانول مزوپور که برای حذف مواد آلی با وزن مولکولی بزرگ و ترکیبات رنگی طراحی شده اند.

سری ۶۰۰۰ – کربن‌های دانه‌ای آگلومره با حجم ریزپور/مزوپور ترکیبی برای حذف ترکیبات با وزن مولکولی کم تا متوسط.

سری C – کربن‌های دانه‌ای بسیار ریز متخلخل با حذف عالی مواد آلی با وزن مولکولی کم و سطح کمیاب. شامل CX-MCA، یک محصول کاتالیزوری با عملکرد عالی برای حذف کلرامین و سولفید هیدروژن از آب.

سری H – گریدهای اسید شسته شده برای خلوص محصول استثنایی، طراحی شده برای کاربردهای نوشیدنی و آب فوق خالص
سری L – کربن های آغشته به نقره برای استفاده در دستگاه های فیلتر آب خانگی .

PICABIOL – کربن دانه ای منحصر به فرد برای تصفیه آب آشامیدنی با استفاده از فرآیندهای فعال بیولوژیکی.

سری MP و سری CB – کربن‌های فعال پودری برای حذف بیشتر ترکیبات تشکیل‌دهنده طعم و بو، آفت‌کش‌ها و متابولیت‌ها از منابع آب آشامیدنی.

تصفیه آب

کربن اکتیو جاکوبی

کربن اکتیو جاکوبی

آبی که برای مصارف انسانی استفاده نمی شود، در صورت استفاده مجدد در فرآیندهای صنعتی، مطابق با محدودیت های تخلیه محلی یا استانداردهای کیفی مورد نیاز تصفیه می شود.

آب یکی از مهم ترین منابع ماست و باید با دقت از آن استفاده کرد. تصفیه آب قبل از تخلیه یا استفاده مجدد از آب در صنعت به افزایش دسترسی به آب آشامیدنی برای مصرف انسان کمک می کند.

دستورالعمل چارچوب آب اتحادیه اروپا (۲۰۰۰/۶۰/EC) برای حفاظت از این منبع ارزشمند معرفی و اجرا شد. با درک فزاینده ای که کیفیت آب در معرض خطر آلودگی و اثرات مرتبط با تغییرات آب و هوایی است، فناوری ایمن و کارآمد برای اطمینان از تصفیه مناسب آب مورد نیاز است.

محلول های تصفیه آب Jacobi Services برای درمان موارد زیر استفاده می شود:

• فاضلاب
• اصلاح
• شیرابه دفن زباله
• آب را پردازش کنید
• درمان اورژانسی

تصفیه آب آشامیدنی

دستگاه تصفیه آب صنعتی

کربن اکتیو جاکوبی

Jacobi Carbons راه‌حل‌هایی را برای شهرداری‌هایی که نیاز به تصفیه آب دارند ارائه می‌کند تا نوشیدن و استفاده از آن برای عموم بی‌خطر باشد. ما از انطباق کامل با مقررات و گواهینامه های ملی، از جمله هرگونه الزامات سازمان جهانی بهداشت اطمینان حاصل می کنیم. ما تیم هایی در سراسر جهان داریم و کارشناسان ما با قوانین کشورهای مختلف آشنا هستند. برای تصفیه آب، ما محصولاتی از محدوده AquaSorb خود ارائه می دهیم.

این محصولات کربن فعال با حذف موارد زیر کیفیت آب آشامیدنی را بهبود می بخشد:

• اجزای طعم و بو، مانند ۲-Methylisoborneol (MIB) و geosmin
• آفت کش ها و متابولیت های آنها (مانند متولاکلر ESA و OXA)
• مواد آلی (TOC) و مواد فرعی ضدعفونی کننده (DBPs)
• سموم جلبک (سیانوتوکسین)، مانند میکروسیستین ها
• مواد شیمیایی مصنوعی مانند(PFAS)
• ترکیبات آلی فرار (VOCs)
• ترکیبات مختل کننده غدد درون ریز (EDC) و میکرو آلاینده ها
• محصولات دارویی و مراقبت شخصی (PPCP)

کربن اکتیو جاکوبی

کربن اکتیو جاکوبی

 

تصفیه و استفاده مجدد فاضلاب صنعتی

Jacobi می‌تواند ترکیبات شیمیایی منفرد را به تفصیل توضیح دهد یا آلودگی کل فاضلاب صنعتی را به لطف پارامتر جهانی به نام تقاضای اکسیژن شیمیایی ارزیابی کند. از آنجا که هر مورد منحصر به فرد است، Jacobi سرویسی را توسعه داده است که در آن ارزیابی می کنیم که کدام درجه کربن برای شما مناسب است و مصرف سالانه را نیز تخمین می زنیم. با استفاده از آزمایش آزمایشگاهی و استقرار تجهیزات آزمایشی، سپس می‌توانیم درجه کربن فعال صحیح را از محدوده AquaSorb™ خود توصیه کنیم.

تصفیه با این محصول سمیت را کاهش می دهد و به فاضلاب اجازه می دهد تا به طور ایمن در محیط تخلیه شود یا دوباره مورد استفاده قرار گیرد.

محصولات کربن ما می توانند حذف کنند:

• مواد ارگانیک (COD)
• BTEX ( بنزن، تولوئن، اتیل بنزن و زایلن)
• فنل ها
• رنگ ها
• AOX ( هالیدهای آلی قابل جذب)
• آفت کش ها
• سورفکتانت ها
• سایر مواد شیمیایی

کربن اکتیو جاکوبی

کربن اکتیو جاکوبی

تصفیه فاضلاب شهری

طیف گسترده ای از آلاینده های موجود در فاضلاب شهری می تواند تعادل ظریف محیط را مختل کند. اگر فاضلاب بدون تصفیه دوباره به محیط زیست رها شود، به احتمال زیاد برای مردم، حیات گیاهان و حیات وحش خطرناک است. کربن‌های فعال Jacobi از محدوده AquaSorb™ به کاهش سطح این آلاینده‌ها کمک می‌کند و باعث می‌شود آب تخلیه شود.

کربن های ما می توانند موارد زیر را کاهش دهند:

• مواد آلی (COD)
• داروسازی (مانند کاربامازپین، دیکلوفناک، سولفامتوکسازول)
• محصولات مراقبت شخصی PPCP، مانند galaxolide، nonylphenol
• مواد حاجب یددار (مانند آیوپرومید)
• هورمون ها (به عنوان مثال استرادیول)
• سایر ترکیبات مختل کننده غدد درون ریز (EDC)، مانند بیسفنول

کربن اکتیو جاکوبی

کربن اکتیو جاکوبی

کلام آخر

مادر این مقاله  با مزایای کربن اکتیو جاکوبی آشناشدیم مانند:

کربن فعال جهان ما را تصفیه می کند. آب را قابل شرب می کند.هوا قابل تنفس و مواد غذایی خوراکی است.

این تضمین می‌کند که ما بهترین مراقبت‌های بهداشتی را داریم و می‌توانیم از آزادی‌ها و پیشرفت‌های تکنولوژیکی دنیای مدرن لذت ببریم.

با جاکوبی، همه ما می توانیم یک دنیای ناب بسازیم، درست همانطور که از سال ۱۹۱۶ انجام داده ایم.

 

مقالات دیگر :سیستم تصفیه آب صنعتی RO ،مواد زائد آب و ناسالم در آب مصرفی

 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.