Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/pars3r/public_html/wp-content/themes/WpShow/header.php on line 26
تصفیه آب صنعتی هوزینگ جامبو چیست؟
تصفیه آب صنعتی هوزینگ جامبو چیست؟
ژوئن 25, 2022 0 نظر مقاله

تصفیه آب صنعتی هوزینگ جامبو چیست؟


در این مقاله به بررسی تصفیه آب صنعتی هوزینگ جامبو چیست؟ می پردازیم .اشنای با تصفیه آب صنعتی هوزینگ جامبو و انواع آن مواردی که در مطلب پاین اشاره شده

آشنایی با ساختار هوزینگ جانبو تصفیه آب

هوزینگ یک استوانه بلند پلاستیکی می باشد که دو بخش برای ورود و خروج آب دارد و راه ورود و خروج آب بر روی هد هوزینگ مشخص شده است . هوزینگ به شیوه ای ساخته می شود که آب از قسمت ورودی به اطراف فیلتر تصفیه آب ریخته شود. آب بعد از عبور از فیلتر ، از قسمت وسط خارج می شود و از طریق خروجی هد هوزینگ به سمت بیرون می رود .

تصفیه آب صنعتی هوزینگ جامبو چیست؟

تصفیه آب صنعتی هوزینگ جامبو چیست؟

هر هوزینگ جانبو فیلتر تصفیه آب از دو قسمت اصلی تشکیل شده است:

  • بدنه هوزینگ یا محفظه فیلتر
  • درپوش و یا هد

تصفیه آب صنعتی هوزینگ جامبو چیست؟

یکی از بخش اصلی که در دستگاه تصفیه آب صنعتی برای شیرین سازی آب چاه و حتی آب شهر به شیوه اسمز معکوس در ورودی آپارتمان ها و ویلاها استفاده می شود. محفظه فیلتر تصفیه آب صنعتی جامبو با پشتی فلزی می باشد که مواد را از بین می برد. مواد عالی موجود در آب چاه و کلر به آب شهری تبدیل می شود ، بنابراین آبی که توسط دستگاه تصفیه آب صنعتی با محفظه جامبو تصفیه می شود ، طعم و بوی مطبوعی نیز دارد و به همین علت از بین بردن کلر در آب تصفیه شده شهری ، آب آشامیدنی موجود در آن مانع از استفاده مردم می شود.

کاربرد هوزینگ جامبو

۱- در باغ‌ها و ویلاهای جنگلی برای تصفیه آب چاه

در پارک‌ها و ویلاهای جنگلی دسترسی به آب‌لوله‌کشی تقربا غیر ممکن است پس باید از آب چاه‌ها برای مصارف آشامیدنی استفاده شود. ولی آب‌های چاه دارای مقدار زیادی املاح و رس و ماسه هستند. برای اینکه بتوان از این آب به‌ آسانی و بدون هیچ‌گونه املاح استفاده کرد باید تصفیه شود. در بیشتر موارد استفاده از فوم برای تهیه آب چاه می‌تواند بسیار کاربردی باشد اما مناسب ترین و مطمئن‌ترین گزینه استفاده از تصفیه آب برای آب چاه است.

تصفیه آب صنعتی هوزینگ جامبو چیست؟

تصفیه آب صنعتی هوزینگ جامبو چیست؟

۲- مسکن جامبو در ورودی ساختمان

ماشین لباسشویی ، ماشین ظرفشویی یا آبگرمکن آب را کنند. پس ، اگر از آب تصفیه نشده یا سخت برای آنها استفاده شود ، مشکلات زیر امکان دارد رخ بدهد :

  • کاهش فشار آب
  • رسوب در دریچه ها

بهترین راه برای رفع این مشکل محفظه تصفیه آب ورودی می باشد ، این محفظه می تواند از لوازم منزل شما محافظت کرده و عمر مفید آن را بسیار بیشتر کند .

بیشتر بخوانید :تصفیه آب شنی صنعتی،راه اندازی تصفیه آب صنعتی

کار هوزینگ جانبو تصفیه آب چیست؟

فیلترهای تصفیه آب به دو شکل وجود دارن.

۱)  یکی از شکل های آن این لاین(in-line) است به عبارت ساده تر یعنی خود فیلتر دارای پوسته ای از جنس پلاستیک می باشد و دارای ورودی و خروجی مجزا است که آب از سمتی وارد و از سمت دیگر فیلتر خارج میشود. برای نمونه می توان فیلتر تصفیه آب مینرال و فیلتر تصفیه آب پست کربن را نام برد.

۲) نوع دیگر فیلترها که باید درون محفظه ای قرار بگیرند که آب را به درون و اطراف آنها هدایت کرده و سبب تماس مستقیم آب با فیلتر شود.این فیلترها برای فیلتر کردن آب لازم دارند درون هوزینگ تصفیه آب قرار بگیرند که اغلب فیلترهای مرحله ۱-۲-۳ هستند :

  • پلی پروپیلن pp filter
  • کربن پودری udf filter
  • کربن بلاک cto filter

انواع هوزینگ جانبو

تصفیه آب صنعتی هوزینگ جامبو چیست؟

تصفیه آب صنعتی هوزینگ جامبو چیست؟

۱- هوزینگ شفاف (سفید)

هوزینگ شفاف، به صورتی است محفظه ای استوانه ای شکل دارد که اغلب برای مرحله اول فیلتراسیون در دستگاه های تصفیه آب خانگی، فیلتر الیافی، استفاده می شود.

۲- هوزینگ مات

هوزینگ های مات، در دو گروه هوزینگ آبی رنگ و قرمز رنگ طبقه بندی می شوند که نوع عملکرد ، ظاهر و خصوصیات فنی مختلفی دارند.

انواع هوزینگ تصفیه آب از لحاظ اندازه ورودی و خروجی

موضوع دیگری که در هوزینگ های تصفیه آب نقش مهمی دارد ، اندازه ورودی و خروجی آب در آنهاست. با توجه به حجم آب مصرفی و نوع و لوله کشی ها، ورودی های مختلف با اندازه ۴/۱ ، ۲/۱ ، ۴/۳ ، ۱ ، ۲/۱و۱ ، ۴/۱و۱ و ۲ اینچ طراحی می شوند.
ورودی و خروجی هوزینگ
اغلب ورودی و خروجی هد محفظه به شکل مستقیم می باشد . با این حال امکان دارد ورودی یا خروجی آن به شکل L نیز ساخته شده باشد.

کلام آخر 

تصفیه آب صنعتی هوزینگ جامبو چیست؟ محفظه های فیلتر از پوسته، عناصر فیلتر، اتصالات انتهایی، ورق لوله یا حلقه های نگهدارنده و واشر ساخته شده اند. محفظه های فیلتر معمولاً برای دریافت فیلتراسیون مورد نیاز تقریباً در تمام صنایع فرآیندی استفاده می شوند.

 برای و مشاوره خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی ، نیم صتعتی و آب شیرین کن با پارس آب تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *