روش های تصفیه آب صنعتی
روش های تصفیه آب صنعتی
دسامبر 11, 2021 0 نظر تصفیه آب

روش های تصفیه آب صنعتی


روش های تصفیه آب صنعتیReviewed by Admin8080 on Dec 11Rating: 5.0پارس آب

معرفی روش های تصفیه آب صنعتی

۲- تصفیه آب به روش فیلتراسیون : روش های فیلتراسیون شامل اجزای میکرو فلتراسیون ،اولترافیلتراسیون و نانو فیلتراسیون است می باشد که هدف آن جداسازی جزئ های آلی و املاح محلول در آب برای تولید آب خالص می باشد.
۳- تصفیه آب به روش EDI : این روش مخلوطی از تبادل یونی و فیلتراسیون غشایی می باشد .
۴-تصفیه آب به روش EDR (الکترودیالیز معکوس) : در این حالت حذف املاح معدنی با کمک از جریان برق DC و غشاهای آنیونی و کاتیونی امکان پذیر است
۵-تصفیه آب به روش سیستم اسمز معکوس RO : به دلیل پیشرفت فناوری صنایع امروزه برای تصفیه آب مورد استفاده در بخش های مختلف خود از سیستم اسمز معکوس استفاده می نمایند.

ساده تراین روش تصفیه آب :

انسان با جوشاندن آب اقدام به ضدعفونی کردن آن می کرد. حرارت بیشتر باکتری ها مضر و اکثر ویروس ها را از بین می برد. معمولا در خانه ها نیز می توان از روش جوشاندن آب استفاده کرد. برای جوشاندن آب کتری بهترین راه حل است. در عرض ۵ تا ۱۰ دقیقه آب به نقطه جوش می رسد. برخی افراد در هنگام بیماری ترجیح می دهند حتما از آب جوشیده استفاده کنند. گردشگران نیز برای دسترسی به آب آشامیدنی سالم، آب را می جوشانند. برای آشنایی با انواع آب های سورپرایز می توانید به صفحه آب لاکچری ۷۵۰ سی سی مراجعه بفرمایید.

بهترین روش تصفیه آب :

بهترین و موثرترین روش برای تصفیه آب صنعتی استفاده از دستگاه های آب شیرین کن صنعتی با فناوری های مختلف می باشد که می تواند آبی خالص و عاری از هر نوع آلودگی و مناسب را برای کاربردهای مختلف فراهم کند. این دستگاه ها با توجه به نوع کاربرد می توانند دارای فناوری های گونا گونی
مثل
۱-فناوری اسمز معکوس
۲-فناوری نانوفیلتراسیون (NF)
۳-فناوری اولترافیلتراسیون (UF)
بهترین روش تصفیه اب شهری :
هوادهنده های آب در هوا طوری ساخته شده‌اند که قطرات کوچک آب را در هوا می‌پاشند در صورتی که هوادهنده‌های هوا در آب، حباب‌های هوا را به داخل آب می فرستند . هر دو روش طوری طراحی شده اند تا حداکثر تا حداکثر تماس آب و هوا را بوجود آورند . برای جلوگیری از تجمع گازهایی که ممکن است سمی یا خفه کننده باشند ، باید عمل تهویه به دقت انجام پذیرد .
هوادهی آبشاری ( Cascade Aeration
هوادهی پاششی Spray Aeration
هوادهی فواره ای ( Jet Aeration )

 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.