Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/pars3r/public_html/wp-content/themes/WpShow/header.php on line 26
تصفیه آب صنعتی در هشتگرد
تصفیه آب صنعتی در هشتگرد
ژانویه 22, 2022 0 نظر مقاله

تصفیه آب صنعتی در هشتگرد


تصفیه آب صنعتی در هشتگردReviewed by Admin8080 on Jan 22Rating: 5.0 تصفیه آب صنعتی و اسمز معکوس دارای فیلترهای متعددی می باشد . روش بکار رفته در این دستگاهها معمولا اسمز معکوس است ، در قسمت های قبلی به تعریف این روش پرداختیم

تصفیه آب صنعتی در هشتگرد

مجموعه پارس آب ارائه دهنده دستگاه ها ی تصفیه آب صنعتی ، فروش قطعات تصفیه آب ، انجام کلیه امور مربوط به تعمیرات دستگاه های تصفیه آب خانگی و صنعتی

به طور کلی در دستگاه تصفیه آب صنعتی یا آب شیرین کن آب ورودی (Feed) به دو جریان آب تصفیه شده (Permeate) و پساب غلیظ (Concentrate) تبدیل می شود . فیلتر ممبران باعث حذف املاح محلول از جمله پتاسیم ، سدیم ، کلسیم ، کربنات ، نیترات ، کلراید و… می شود. در فرایند عبور آب ورودی از ممبران مواد معدنی و به طور کلی تمام ناخالصی های محلول در آب بزرگتر از ۰۰۰۱/۰ میکرون  با حد تراکم ۹/۹۹ درصد از آب جدا می شود به عبارت دیگر سختی و سنگینی آب پایین آورده می شود. به طور کلی می توان گفت که میزان تولید آب شیرین در ممبران های ۴ اینچ حدوده ۵۰۰۰ لیتر و در ممبران های ۸  اینچ ۲۵۰۰۰ لیتر در شبانه روز می باشد.

کاربرد های دستگاه تصفیه آب صنعتی

 

تهیه و تولید آب شرب از آب های شور (مصارف شرب)

تهیه و تولید آب مورد نیاز جهت رشد سریع دام و طیور

تامین و تولید آب مناسب جهت مصارف کشاورزی ، گلخانه ای

تامین و تولید آب فرایندی کارخانه های داروسازی و لوازم آرایش

تامین و تولید آب فرایندی کارخانه های پتروشیمی ، فولاد ، نساجی ، کاغذسازی ، رنگ سازی و…

تولید آب مصرفی نیروگاه های بخار و سیکل ترتیبی

تامین و تولید آب دیگ های بخار و سیکل ترکیبی

تامین و تولید آب دیگ های بخار ، سیستم های برودتی و مبدل های حرارتی

تامین و تولید آب دستگاه های دیالیز بیمارستان ها

بازیافت پساب های صنعتی

تصفیه آب صنعتی در هشتگرد

تصفیه آب صنعتی در هشتگرد

 

دستگاه تصفیه آب صنعتی

 

تصفیه آب صنعتی و اسمز معکوس دارای فیلترهای متعددی می باشد . روش بکار رفته در این دستگاهها معمولا اسمز معکوس است ، در قسمت های قبلی به تعریف این روش پرداختیم که با مراجعه به آن میتواند اطلاعات بیشتری در این زمینه بدست آورید ، موارد جهت مطالعه بیشتر شامل ( اجزاء اصلی اسمز معکوس ) ( تعریف و عملکرد اسمز معکوس ) می‌باشند.

قطعات بکار رفته در این سیستم ها معمولا از دستگاه های تصفیه آب خانگی بزرگتر هستند که شامل سختی گیرهای رزینی یا سیلیس برای نرم کردن آب و حذف کلسیم و منیزیم برای محافظت از ممبران و افزایش طول عمر آن و فیلترهای پیش تصفیه بزرگتر که بعنوان پیش تصفیه مورد استفاده قرار می‌گیرند .

شکل و طراحی تمام این سیستم ها تقریبا شبیه همدیگر هستند و از یک پلاتفورم پشتیبانی می‌کنند اما نکته مهمی که میتواند آنها را از لحاظ قیمت متفاوت کند کیفیت قطعات و امکانات و  امکانات های اضافی در آنها است که در ادامه به توضیح هرکدام خواهیم پرداخت .

شیوهٔ عملکرد دستگاه تصفیه آب صنعتی

دستگاه تصفیه آب صنعتی با هر مقیاس عملکردی و با هر هدفی که در صنعت به کار رود شیوهٔ عملکرد آن مشابه است که شامل مراحل زیر می‌باشد :

دو مرحلهٔ اول که به آنها پیش تیمار نیز می‌گویند شامل هوادهی و زلال ­سازی می‌باشد. در فرایند هوادهی، گازهای نامطبوع در آب را خارج ساخته و همچنین با اضافه کردن اکسیژن سعی در تبدیل مواد نامناسب به فرم مناسب خود را دارند. در مرحله ­ی بعدی کدری آب گرفته شده و آب را زلال می‌سازند. مراحل بعدی شامل نرم سازی، تبادل یون و سیستم‌های غشایی است. در واقع در تصفیه آب صنعتی، فرایندهای تبادل یون و اسمز معکوس (RO) اضافه شده است

 

اجزای انواع دستگاه تصفیه آب صنعتی

در اینجا قصد داریم تا به معرفی اجزای دستگاه تصفیه آب صنعتی با ظرفیتهای مختلف و نحوهٔ عملکرد آنها بپردازیم که البته بسته به صنعت مورد استفاده و تقاضا از طرف مشتری این اجزاء می‌تواند کم یا زیاد گردد. با ما همراه باشید.

بک واش فیلتر کربن: برای اینکه گرفتگی فیلتر کربن از بین برود به صورت دوره ای، آب در جهت عکس به پمپ وارد شده و تا چند دقیقه ادامه می‌یابد تا بستر کربن متورم شده و مواد موجود که به آن چسبیده ­اند کنده شوند.

آنتی اسکالانت: محلولی است که برای از بین بردن یا کاهش رسوباتی بکار می‌رود که خود ناشی از گرفتگی درزهای غشای RO ایجاد شده ­اند.

 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.