آشنایی با فیلتراسیون استخر
آشنایی با فیلتراسیون استخر
فوریه 26, 2022 0 نظر تصفیه آب , مقاله

آشنایی با فیلتراسیون استخر


فیلتر کردن آب در استخر

گرد و غبار و زباله ها در آب استخر شما می ریزند یا توسط باد به داخل وزیده می شوند یا توسط حمام کنندگان حمل می شوند. وظیفه سیستم فیلتراسیون استخر این است که این کثیفی ها را خارج کند و کمک می کند تا آب استخر شما درخشان و شفاف بماند.

استخر شما دارای پمپ گردش خون و فیلتر است. پمپ آب را از استخر می کشد و آن را از طریق فیلتر و همچنین از طریق سیستم گرمایش و تصفیه، در صورت وجود، قبل از بازگرداندن مجدد به استخر، به گردش در می آورد. اگر سیستم تمیز کردن استخر شما از آن استفاده می‌کنید، پمپ همچنین قدرت مکش یا پاک کننده جانبی تحت فشار شما را تامین می‌کند.

آشنایی با فیلتراسیون استخر

آشنایی با فیلتراسیون استخر

“رایج ترین شکل فیلتر از ماسه استفاده می کند، اگرچه انواع دیگری از محیط های موجود مانند شیشه یا زئولیت وجود دارد.”
“نگهداری فیلترهای کارتریج ساده است و محبوبیت بیشتری پیدا می کند.”

فیلترهای DE یا زمین دیاتومه ( Diatomaceous Earth) قادر به حذف ذرات ریزتر از فیلتر شنی هستند، اما نیاز به نگهداری بیشتری دارند، در حالی که زئولیت همچنین یک ماده فیلتراسیون بسیار ریز است و کلر ترکیبی و در نتیجه بوی کلر را که می تواند نسبتاً ناخوشایند باشد حذف می کند.

در شرایط عادی پمپ استخر و در نتیجه فیلتر باید بین ۸ تا ۱۲ ساعت در روز کار کند. پمپ معمولاً روی یک تایمر قرار می گیرد تا فیلتراسیون منظم حفظ شود.

گردش آب استخر از طریق سبد فیلتر برگ ها و سایر موارد بزرگتر را خارج می کند. این فیلتر کثیفی ها و زباله های معلق را از بین می برد، اما هر چیزی که در کف استخر شما نشسته یا به کناره ها متصل شده است باید با جاروبرقی یا برس پاک شود.

افزودن یک زلال‌کننده به آب استخر به فیلتر کمک می‌کند تا آب استخر شما را تمیزتر نگه دارد، زیرا ریزترین ذرات را در کنار هم قرار می‌دهد تا راحت‌تر فیلتر شوند.

شستشوی معکوس فیلتر

آشنایی با فیلتراسیون استخر

آشنایی با فیلتراسیون استخر

فیلترهای شنی گرد و غبار، خاک و ذرات ریز زباله را در بستری از ماسه به دام می اندازند و به مرور زمان مسدود می شوند. آب نمی تواند آنطور که باید به راحتی از فیلتر عبور کند و فیلتر در انجام کار خود کارایی کمتری دارد.

پمپ شما احتمالاً مجهز به گیج فشار خواهد بود و هنگامی که این فشار به ۰٫۵ بار از فشار کارکرد تمیز معمولی خود می رسد، زمان آن رسیده است که فیلتر خود را بشویید. این تمرین خوبی است که در هر رویدادی هفته ای یک بار شستشوی معکوس انجام دهید.

شستشوی معکوس آب را در جهت مخالف از طریق فیلتر فشار می دهد و بنابراین ذرات انباشته شده تمیز می شوند و از طریق لوله زباله به بیرون فرستاده می شوند.

برای شستشوی معکوس فیلتر:

  • ابتدا پمپ و سایر تجهیزات مانند بخاری را خاموش کنید و سپس تنظیمات فیلتر را روی “backwash” قرار دهید.
  • پمپ را روشن کنید و اجازه دهید تا زمانی که آب از لوله فاضلاب خارج می شود یا جریان را از شیشه دید شفاف می بینید کار کند. این به طور کلی به چند دقیقه نیاز دارد.
  • پمپ را خاموش کنید، فیلتر را طوری تنظیم کنید که آبکشی شود تا لوله ها تمیز شوند و سپس پمپ را دوباره به مدت ۳۰ ثانیه روشن کنید.
  • فیلتر را روی “بسته” قرار دهید و دریچه های مکش را ببندید. تله برگ را باز کنید و سبد را بردارید و آن را تمیز کنید. سبد را تعویض کنید، فیلتر را روی “فیلتر” تنظیم کنید و پمپ خود را به موقعیت کاری خود برگردانید.
  • برای فیلترهای کارتریج و DE روش کار متفاوت است، اما دستورالعمل هایی که از سازنده دریافت کرده اید توضیح می دهد که چه کاری باید انجام دهید.
  • شن و ماسه در فیلتر شما باید هر ۳ تا ۵ سال یکبار بسته به استفاده از استخر تعویض شود.

مولتی سیکلون پیش فیلترها و تصفیه آب تریوژن UV

آشنایی با فیلتراسیون استخر

آشنایی با فیلتراسیون استخر

شما فیلتر خود را به منظور تمیز کردن آن شستشوی معکوس می دهید. هر چه فیلتر بیشتر کثیفی و زباله جمع شود، بیشتر به شستشوی معکوس نیاز دارید و شستشوی معکوس میزان آب مصرفی استخر و در نتیجه میزان مواد شیمیایی مصرفی استخر را افزایش می دهد.

هر کاری که می توانید برای کاهش مصرف آب انجام دهید، استخر شما را ارزان تر و سازگارتر با محیط زیست می کند.

مولتی سیکلون (MultiCyclone) یک پیش فیلتر است که آب قبل از پمپ شدن به فیلتر شما از آن عبور می کند. این واحد گردابی ایجاد می کند که خاک و زباله را بیرون می زند و آن را در یک محفظه رسوب نگه می دارد که می توان به راحتی با استفاده از آب بسیار کم آن را تخلیه کرد.

آلودگی کمتری به فیلتر اصلی استخر شما می رسد، بنابراین نیاز به شستشوی معکوس کمتری دارد. تا ۸۰ درصد کمتر.

درمان آب تریوژن UV با عبور دادن آن از داخل محفظه ای که در آن نور UV دوز می شود، موجودات موجود در آب استخر شما را از بین می برد. واحدهای فشرده برای نصب سریع و آسان طراحی شده اند، به طوری که نصب ارزان است.

مزیت اصلی جایگزینی به ضدعفونی UV بهبود کیفیت آب است. زیرا واحد تریوژن ( Triogen) TR2 جلبک ها، ارگانیسم های مقاوم در برابر کلر و سایر اشکال حیاتی ناخواسته را بدون هیچ گونه اثر باقی مانده مضر یا باقی گذاشتن محصول جانبی در آب کنترل می کند.

آشنایی با فیلتراسیون استخر

آشنایی با فیلتراسیون استخر

 

 

فیلترهای  واترکو بابین (Waterco Bobbi)

فیلترهای  مایکرون بابین واترکو یک جایگزین خلاقانه و کارآمد برای فیلتر سنتی استخر است. این فیلتر دارای پیکربندی دم ماهی است که با حذف نواحی مرده که معمولاً با طراحی سنتی ستاره مرتبط است، فیلتراسیون عالی را ارائه می دهد.

این طراحی بسیار کارآمد میزان آب مصرفی در هنگام شستشوی معکوس را تا ۳۰ درصد کاهش می دهد.

فیلترهای مایکرون بابین واترکو از بالاترین درجه مواد غیر خورنده تولید می شوند و برای چندین سال کارکرد بدون مشکل طراحی و ساخته شده اند. مخزن فیلتر دارای ۱۰ سال گارانتی برای تاسیسات مسکونی می باشد.

بیشتر بخوانید:فیلتر تصفیه آب صنعتی چیست؟،سیستم های تصفیه آب صنعتی در اشتهارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.